Octopus akıllı saat çocuklar için geliştirildi.

Giyilebilir teknoloji kategorisinde olan akıllı saatler hayatımızı büyük ölçüde kolaylaştırıyor. Akıllı telefonlar ile bir süre uğraşmamızı gerektiren bir işlemi akıllı saatler ile bir dokunuşta halledebiliyoruz desek yanlış olmaz. Büyükler için üretilen akıllı saatlerin çocuklara göre bakıldığında karmaşık bir sistem arayüzü olmasından dolayı çocuklar için Octopus adlı bu akıllı saatler üretilme gereği duyuldu. Octopus ismindeki bu saat basit kullanımı ile çocukların günlük rutinlerinin düzenlemesini sağlamayı amaçlıyor. Octopus, çocuklara zamanı iyi kullanabilmeleri için renkli simgeler ile yardım ediyor.

Akıllı telefonlarla kolayca bağlantı kurabilen cihaz, velilerin akıllı telefonları ile çocuklarını kontrol edebilme ve çocuklarına yeni görevler ekleyebilme imkanı sağlıyor. Tamamen plastik gövdeden oluşan ve farklı renk seçeneklerine sahip olan Octopus bu özelliği ile de her zevke hitap ediyor.

600’den fazla ikon barındıran akıllı saatte çocuk büyüdükçe farklı arayüzler kullanılabiliyor ve bu sayede çocuk saati kontrol etmeyi öğreniyor. Octopus’ta çocuk için belirlenen aktivitenin saati geldiğinde ebeveyne de bildirim gönderiliyor ve bu sayede ebeveyn de çocuğunun o anki yapması gereken aktivitesinden haberdar olması sağlanıyor.
3 ile 8 yaş arası tüm çocuklar için 3 ayrı modelde geliştirilen Octopus akıllı saatin Mayıs 2017 tarihinde satışa sunulması bekleniyor.