Filmin Türü: Komedi, Korku
Yapım Yılı ve Ülkesi: 2016, ABD
Yönetmen: Deon TAYLOR
IMDB Puanı: 3,1

“Çılgın Cenaze”, “Kelimeler Yetmez”, “Çılgın İkili” gibi sevdiğim siyahi komedilerinden sonra dedim ki siyahiler komediden anlıyor. Ama Black Ailesi için aynı şeyi söyleyemeyeceğim doğrusu.

Filmin konusu; bir sürü insanı kendine düşman yapmış Karl Black’in ailesiyle (Karl Black’ın; yeni karısı, 18lerinde telefon manyağı bir kızı ve 10 yaşlarında kendini vampir sanan bir oğlu bir de hapisten yeni çıkmış yarı sapık bir kuzeni var…) birlikte çok uzaklara taşınması ve arınma günü (12 saat boyunca her türlü suçun serbest olduğu gün) evinin tüm düşmanlarınca sarılması ve aksiyonla komedi içinde o geceden sağ çıkma çabası diyebiliriz. Aile olmanın birbirinin arkasını kollamanın önemine vurgu yapılmış olsa da gereksiz argo ve gereksiz teşhircilikten dolayı çok zor sonunu getirdiğim bir film oldu. Sinemaya bilet alıp gitseydim onca paranın ardından ağlardım o kadar yani…
Yine de Hollywood’da komedi işini güzel yapanlar siyahilerdir. Bu fikrimden caymıyorum. Ancak bundan sonra daha dikkatli secim yapmam gerekecek. Gerçi eleştirirken aklıma bir de Küçük Adam filmi geldi. Aman Allah’ım o neydi… Bu filmle beraber ikinci yıkım ama Allah’ın hakkı üçtür demişler!… Sırada Berber Dükkanı filmi var… Bakalım siyahi komedisi için kanaatim değişecek mi?

facebook volgers kopen