Giresun mis yaylalarında bisiklet keyfi yaptığımız günden kalan güzel karemiz Kadraj Hikayemizin en hareketli konusu olsun dedik.

Sisli yaz mevsiminden kalma bu kare zor çektiğim fotoğraflardan biri oldu. Yaşadığım muhteşem anlardan biriydi. Üstünden geçen 2 yıldan sonra bu fotoğrafı görmek bana hem huzur verdi hem de garip bir burukluk, sanırım yaşadığım böyle güzel günleri özlememin bir etkisi.
Görmüş olduğunuz fotoğraf karesini Giresun’un Karaali köyüne bağlı Elmatepe mahallesinde bisiklet keyfi yaptığımız gün ağabeyimin isteği üzerine çekmiştim. Kullandığım makine LG G3 marka telefon. Sizin de bildiğiniz gibi hareketli fotoğrafları çekmek artık çok kolay, yeni model bir telefonumuz varsa seri çekim sayesinde hareketli bir cismin istediğimiz karesini yakalayabiliyoruz. Ben de bu fotoğrafı telefonun seri çekim özelliğini kullanarak çekmiştim. Etrafın hareketini fotoğrafta belirtmek için makinemi hareketli cisme odakladıktan sonra çekim sırasında modelin hareketi yönüne yavaşça ilerlettim. Tabi ki telefon çekimi olduğu için istediğim kadrajı elde edemedim ama bana ve ağabeyime kalan güzel bir hatıra oldu.
Hayatımıza kattığımız hareketler ve renkler yaşadığımız hayatın monoton çizgisini bir nebze de olsa aşıp ruhumuzun tazelenmesine yardımcı oluyor. Bu fotoğrafım sizlere güzel bir davet niteliğinde olsun. Yazın sizleri de bisikletinizle ve fotoğraf makinenizle birlikte bu güzel köylerin mis turuna bekleriz.

KadrajRen