Bu yazımızda sizlere; ailenizle veya arkadaşlarınızla yanyanayken oynayabileceğiniz eğlenceli ve bol rekabetli beş oyunu daha listeleyeceğiz… Rekabete hazırsanız oyun kumandalarını hazırlayın…

sf5-site-gorsel1 – Street Fighter Serisi (Dövüş – Aksiyon) : 90’lı yıllarda atarilerden çok iyi tanıdığımız bir oyun. Tabi o zamandan bu zamana kadar baya baya değişim kaydetti ama hala ana karakterlerimiz Ken, Ryu, Honda, Chun Li ve diğerleri (zamanla çok karakter katılmış) bizi hırslı ama dostane bir şekilde karşılıyorlar. Dövüş oyunu olsa dahi Mortal Kombat gibi kan ve vahşet içermemesi aile ortamında oynanabilir bir oyun olmasını sağlıyor. Serinin son çıkan; Street Fighter V oyununda Türk karakter Altındağ escort bayan HAKAN’ın olması oynamamız için bizi tahrik etmeye yetiyor. (Bir oyunda Türk karakter varsa o oyun CANdır.)

tekken-6-site-gorsel2 – Tekken Serisi (Dövüş – Aksiyon) : Yine çok yakından bildiğimiz bir oyun. Street Fighter ile karşılaştırması yapılabilir tabi ama şu an mevzu bu olmadığından bu konuya değinmeye gerek yok. Dövüş oyunlarını seviyorsanız fakat kan ve vahşeti sevmiyorsanız bu oyunuda aile ortamında gönül rahatlığıyla oynayabilirsiniz.

 

kof-site-gorsel3 – The King of Fighters Serisi (Dövüş – Aksiyon) : Yapımcı firma olan SNK’nın günümüze kadar çıkardığı tüm oyunlarındaki en popüler karakterleri bir araya getirdiği dövüş oyunudur. Maçların diğer oyunlardaki gibi kısa sürmediğini belirtmek gerek. Yine aile bireylerinizle gönül rahatlığı ile oynayabileceğinizi temin ederiz.
rayman-site-gorsel4 – Rayman Serisi (Macera) : Hani atarimizde Mario vardı yaa… Bu oyunda sanki Mario’ya rakip olması için yapılmış (Mario Reyiz’e rakip olabilir mi? Asla…) Bilgisayar oyunlarını seviyorsanız ama şiddeti sevmiyorsanız tam size ve aile ortamınıza göre bir oyun. Çift kişilik modu ile aynı ekranda oynamanın keyfini sürebilirsiniz.

 

worms-site-gorsel5 – Worms Serisi (Strateji – Aksiyon) : Savaşan solucanlar… Strateji oyunlarını seviyorsanız ve “arkadaşımla aynı ekranda kapışalım ama hangi oyun?” diye düşünüyorsanız “düşünmeyin” işte o oyun bu.

 

 

İkinci listemizi de kısa ve öz yazmaya çalıştık gelecek listemizde beş oyun ile daha sizlerle olacağız. Bizi takip etmeye devam edin.

İyi Eğlenceler…

Liste 1Liste 3 için tıklayın.