Bu yazı serimiz muhtemelen büyüklerin çok hoşuna gitmeyecek ama bu kış günlerinde ailenizle ve ya arkadaşlarınızla evde tek bilgisayardan ikili ve ya daha fazla oyunculu oynayabileceğiniz oyunlar günlerinize olumlu yönde farklılık getirebilir. Tabi ki yapılabilecek daha güzel etkinlikler de var fakat insanlar olarak her zaman farklılıklar arar, monotonluğu sevmeyiz. Bazen de oyun oynamak bu farklılığı sağlayacaktır.

Gelelim tek bilgisayardan iki ve ya daha fazla oyunculu oynanabilen oyunlara. (Sıralama rastgele yapılmıştır.)

site-fifa-gorsel1- FIFA Serisi (Futbol): 95’ten beri süre gelen herkesin bildiği bir oyundur. Genelde ikinci sıramızda yer alan PES ile karşılaştırılır. Benzerlikleri çok olmasına karşın birçok konuda da farklıdırlar. Genellikle FIFA liglerin isim haklarını almakta zorlanmaz ve bünyesinde çoğu ülke liglerini bulundurur. (Türk takımlarını bünyesinde bulundurduğu için candır.) İki ve ya daha fazla oyuncu ile zevkle oynayabilirsiniz. (Görselde Milli gururumuz Arda TURAN olduğu için seçtik. Serinin son oyunu FIFA17’dir.)

 

site-pes-gorsel2- PES Serisi (Futbol): FİFA gibi bu oyunda birçok oyuncunun bildiği bir oyundur. Bazı ülkelerin ligleri olmadığı gibi bazı takımlarında isimleri farklı olabiliyor. Grafik yönünden çoğu oyuncunun hoşuna gitmez. Özellikle bu konuda PES2013’ten sonra çokça eleştirilmiştir… Neyse konumuza gelirsek iki ve ya daha fazla oyuncu ile zevkle oynayabileceğiniz bir oyun.

 

 

NBA 2K17 gorsel

3- NBA2K Serisi (Basketbol): Futbolu sevmiyorsanız farklı olarak size NBA2K serisini hararetle tavsiye ederiz. Oynanışı yeni başlayanlar için zor gelebilir fakat eliniz hızlandıkça alışacaksınız ve oyun daha bir eğlenceli hal alacak. Farklı hareketler bir arkadaşınızla oynarken daha çekişmeli maçlar yapmanızı sağlayacaktır.

 

 

site-virtua-tennis-gorsel4- Virtua Tennis: Bu oyunda da kariyer modu, canlı mod ve çok oyunculu mod bulunmakta. Futbol ve basketbol oynamaya alışmış oyuncular bu oyuna alışırken biraz zorlanabilirler fakat bu oyunda bir arkadaşınızla yan yana oynarken size çok zevk verecektir.

 

 

 

site-mortal-kombat-gorsel5- Mortal Kombat Serisi (Aksiyon-Dövüş): Mortal Kombat yıllardır hepimizin bildiği bir oyundur. Genelde arkadaş ortamında oynanır. Son oyunlarında şiddet seviyesini en üst noktalara çıkardığı için aile ortamına pek gelmeyeceğini düşünüyoruz.

 

Gelecek yazımızda beş oyunla daha sizlerle olacağız…

İyi Eğlenceler…

LİSTE 2LİSTE 3 için tıklayın.