AİLEEN CAROL WUORNOS

Kötü yaşam koşullarının verdiği bir hayat hikayesi. Aileen Wuornos ABD’nin bilinen ilk kadın seri katili. Küçük yaşlardan beri yaşadığı kötü anılardan dolayı hayatı içinden çıkılamaz bir hal almıştır, kendince çırpınışları onu kötü bir işe (seri katilliğe) yöneltmiştir. İlginç yaşam hikâyesini yakından inceleyelim.

29 Şubat 1956 Michigan doğumlu Wuornos, Diane Wuornos ve Leo Dale Pittman’ın çocuklarıdır. Bilinene göre Wuornos küçük yaşlarda babasının bir arkadaşı tarafından taciz edilmiştir, Küçük Wuornos bunu babasına söylediğinde yalan söylediği düşünülüp dayak yemiştir. Belki de bu kötü olay onun yaşamında bir dönüm noktası olmuştur. 13 yaşında tecavüze uğrar, gayr-i meşru bir çocuk dünyaya getirir ve bu sebeple evden kovulur. 20 yaşındayken 70 yaşındaki bir adamla evlenir fakat kocasını bastonla dövdüğü için evliliği sadece bir ay sürer. Hayatta kalmak için bir hurdalıkta kalan Wuornous para kazanmak için fahişelik yapmaya başlar. 1986 yılında eşcinsel ve hayatının aşkı Selby Wall’le tanışmıştır. Yedi kişiyi öldürdüğü söylenmektedir ama cesetlerin sadece beş tanesi bulunmuştur.  Bilinene göre öldürdüğü kişilerin önce kendisine saldırdığı kendini korumak amacıyla onları öldürdüğünü Ataköy escort söylemiştir. Mahkeme kararıyla 9 Ekim 2002 yılında idam edilmiştir. İdam edilmeden önce “Yaptığım her şeyin altında korkunç bir öfke yatıyor. İdam edilmem gerek çünkü eğer hapisten çıkacak olursam yine cinayet işlerim.” diyerek suçunu itiraf etmiştir.

Aileen Wuornos’un ilginç hayatına baktığımızda tıpkı ilk incelediğimiz seri katil olan Albert Fish gibi çocukluğunda yaşadığı travma, onu dönüşü olmayan kötü bir çıkmaza çocuk yaşta sürüklemiştir bile. Üstelik buna rağmen ayakta durmaya çalışan Wournos’un ilerleyen yaşında ikinci bir travmaya maruz kalması her şeyi daha zorlaştırmıştır ve Wuornos artık tek kalmıştır ve hayatın onu sürüklediği kötü şartlara itilmiştir. Yaptığı işi yüzünden erkekler tarafından hor görülmesi, şiddete uğraması onu katil olmak mecburiyetinde bırakmıştır.

Aileen Carol Wuornous’un hayatı üzerine 2003 yılında Monster adlı film yapılmıştır. Ayrıca 1993 yılında bir bölüm gösterilen “The Selling of a Serial Killer” adlı belgesele konu olmuştur.