Kitabın Adı: BIÇAK SIRTI
Kitabın Yazarı: Tess GERRITSEN
Kitabın Türü: Gerilim Polisiye
Yayıncı Kuruluş: Martı Yayınevi
Kitabın Muhtevası: Mesleğinde iyi olan Doktor Kate en sevdiği arkadaşını ameliyat ederken ölümüne sebep olur. Ya da kusursuz bir planla öyle gösterilir. Bu olay Doktor Kate’nin mesleki hayatının sonunu getirecektir. Ancak Doktor Kate şüphelerinin üzerine gider, hayatını harcatmak istemediği için “meslekten men” kararına rağmen bir avukatla işbirliği yaparak gerçeği karanlıktan aydınlığa çıkartmaya çalışır.

Bir çocuğu sahiplenmenin illa onu doğurmakla ilgili olmadığını çıkarabiliyorsunuz kitaptan. Hatta kendinizi yokluyorsunuz “doğurmadığım bir çocuk için ne kadar ileri gidebilirim”. Ön yargının ne kadar insanı yanıltabildiğini, bazen tanıdığını sandığın insanı aslında tanımayabildiğini… Bol bol kendinizi ve karakterleri sorgulayacağınız sürükleyici ve şaşırtıcı bir kitap…

Bence kitapla ilgili daha fazla bilgi vermemeliyim ki okuyacak olanların elinden sürükleyici bir macerayı almayalım.

Bu yazarın okuduğum ilk kitabı ve diyebilirim ki: Muhteşem! Anlatımı, kurgusu, şaşırtması ile harika bir kitap. Olayların geçtiği mekanları ve kitaptaki karakterlerin görüntüleri ve duygusal durumları kolaylıkla gözünüzde canlandırılıyor.

Kitaptan Alıntılar: Sekiz harikaydı, dokuz iyi, ve on yaşındasın şimdi. Doğum günün kutlu olsun Jocelyn, en iyi günler henüz gelmedi!
Kate, “Jocelyn de kim?” diye sordu…