Barış Akarsu ölümü yüzünden tüm Türkiye’yi yasa boğmuştu. 2007 yılında geçirdiği trafik kazası sonucu yaşamını yitiren Barış Akarsu kimdir? İşte genç yaşında aramızdan ayrılan sanatçının hayat hikayesi…

Barış Akarsu kimdir? (1979-2007)

29 Haziran 1979’da Bartın’a bağlı Amasra ilçesinde doğan Barış Akarsu, Amasra’dan hayatı boyunca kopmadı. Liseyi bitirene kadar Bartın’da kalan sanatçı, Amasra’da konser veren dönemin rock müzisyenlerinden etkilenerek müziğe merak saldı. Hadi sınırları kaldırıp kağıthane sınırsız escort kızlar ile randevu ayarlayın. Sizleri bekliyorlar. Gitar ve mızıkayla başlayan müzik merakı, lise sonrası Ankara’ya taşınarak barmenlik ve garsonluk yapmasıyla iyice tırmandı. Çalıştığı barlarda solistlik yapmaya başlayan Barış Akarsu, yeteneği sayesinde göz dolduruyordu.

2004 yılında ATV’de yayınlanan ve büyük ilgi gören Akademi Türkiye yarışmasına katılan ve hem tarzı hem de sesiyle dikkat çeken Barış Akarsu, yarışmayı birincilikle bitirerek profesyonel kariyerine başladı. Amasra’da yaşarken en çok etkilendiği sanatçı olan Cem Karaca‘nın Islak Islak şarkısı  özdeşleşen Barış Akarsu, müzik dışında dizi oyunculuğu da yaptı.

Barış Akarsu albümleri

Barış Akarsu’nun ikisi hayattayken, biri de öldükten sonra çıkan üç albümü var.

Islak Islak – 30 Aralık 2004
Düşmeden Bulutlarda Koşmam Gerek – 3 Temmuz 2006
Ayrılık Zamansız Gelir – 4 Ocak 2008 (Öldükten sonra tamamlandı)

Barış Akarsu 2006 yılında Yalancı Yarim adlı dizide Merve Sevi‘yle başrolü paylaştı. Büyük beğeniyle izlenen dizi sayesinde daha geniş kitleler tarafından tanındı.

Barış Akarsu ölümü

Dizi yayın hayatına devam ederken Barış Akarsu, 28’inci doğum günü olan 29 Haziran 2007 Cuma günü akşam saat 22:30 civarında Muğla’nın Bodrum ilçesine 5 km mesafe kala Torba Kavşağı’nda iki arkadaşıyla trafik kazası geçirdi.

Arkadaşları olay yerinde hayatlarını kaybederken Barış Akarsu acil servise kaldırıldı ve duran kalbi çalıştırıldı.

Yoğun bakımda geçirdiği günlerden sonra 4 Temmuz 2007 günü hayatını kaybetti.