AŞK DÜŞÜNCE YOLLARA

Kitaplık kategorimizde inceleme yazısını okuyacağınız yeni kitap Münib Engin NOYAN’ın kaleminden AŞK DÜŞÜNCE YOLLARA “Hikaye-i Bilal” sizlerle…

  • Kitabın Türü: Roman
  • Sayfa Sayısı: 272
  • Kapak Tasarımı: Yunus Karaaslan
  • Baskı Tarihi: 16. Baskı Mart 2013 (Elimizdeki Baskı)
  • Yayıncı Kuruluş: Profil Yayıncılık

YAZAR HAKKINDA:
munib engin noyan

Münib Engin NOYAN: (D. 1953, İstanbul) Arnavut kökenli Türk tiyatrocu. İstanbul Alman Lisesi ve Viyana Üniversitesi Felsefe Fakültesi Tiyatro Bilimi Enstitüsünde eğitim gördü. Türkiye’ye döndükten sonra bir müddet İstanbul Şehir Tiyatroları’nda yönetmen ve dramaturg olarak çalıştı. Bir dönem Avrupa’nın çeşitli yörelerinde; örneğin, Fransa’nın güneydoğu şehir ve kasabalarında eşi ile birlikte escort mersin çok başarılı tiplemeler yapmaktaydı. Halk deyimi ile bir vakit önce “hidayete erdi” ve şimdilerde yurtiçinde ve yurtdışında konferanslar veriyor, dini sohbetlere katılıyor.
Hilal TV’de uzun süre Kapılar ve Köprüler isimli programı hazırlayıp sunmuş, ayrıca yine aynı kanalda Mustafa İslamoğlu ile birlikte Vahyin Penceresinden isimli programı yapmıştır.

KİTAP HAKKINDA:

İki kitaptan oluşan Roman dizisinin ilk kitabı; Hikaye-i Bilal. Bu kitabı Hikaye-i Rabia takip ediyor ve hikayelerimiz son buluyor. Hikayemiz 1996 yılında müslüman bir zenci kadının beyaz bir bebek doğurmasıyla başlıyor ve bu bebek bizleri bir anda 1800’lü yıllara götürüyor. Ana karakterlerimiz Bilal ve onun sevdiği olan Rabia. Kitabın kapağından da anlayabileceğimiz gibi bu eserde ana karakterlerimizden Bilal’in hikayesine tanık oluyoruz. Hikayemiz 1800’lü yılların İstanbul-Üsküdar sokaklarından başlayıp, Teksas’ın küçük bir kasabasında son buluyor. Okuyucusunu memleket memleket gezdiren keyifli bir kitap.

Kitapta yazarımız; herkesin anlayabileceği gibi sade ve akıcı bir dil kullanmış, okuyucuyu yer yer heyecanlandırıp, yer yer hüzünlendiriyor ve dört mevsim gibi kitapta tüm duyguları yaşıyorsunuz. Kitabımız başından sonuna kadar sizi alıp sürüklüyor ve elinizden bırakmak istemiyorsunuz. Olayların kurgusu, gelişmesi ve bağlamı çok iyi yapılmış.  Karakter betimlemeleri, karakterleri net bir biçimde aklınızda canlandırıyor ve hikayeyi karakterler ile birlikte yaşıyorsunuz. Yazarımızın kendine has anlatımıyla okurken büyük keyif alacağınız ve bitmesini istemeyeceğiniz mükemmel bir başucu romanı. İyi okumalar…