Kitabın Adı: AŞK DÜŞÜNCE YOLLARA / Hikâye-i Bilal
Kitabın Yazarı: Münib Engin NOYAN
Yayıncı Kuruluş: Profil Yayıncılık
Basım Yılı: 2010
Sayfa Sayısı: 272

Daha önceden sitemizdeki yazarlarımızdan T.AKBULUT ‘un inceleme yazısını yazdığı bu kitabı merak edip bende okuma kararı aldım. “Hikaye-i Bilal” ve “Hikaye-i Rabia” olarak iki kitaptan oluşan bu eserin birincisi olan Hikaye-i Bilal’i büyük bir keyifle okudum…

Engin Noyan’ın bir çırpıda okuyup bitirebileceğiniz Aşk Düşünce Yollara kitabı Bir gencin bir genç kıza yıllardan beri hissettiği sevgiden ötürü büyük imtihanlarla sınandığı ve bu imtihanları nasıl aştığından bahsetmekte. Bilal Rabia’yı ilk gördüğü günden bu yana ona derin duygular beslemektedir ne yazık ki Rabia’nın babası bu işe karşı çıkar ve kızını istemediği bir evliliğe zorlamaktadır. Büyük bir tehtidle karşı karşıya gelen Bilal Rabia’sına kavuşmak için ufak bir yolcuğa çıkmak zorunda kalır fakat arkasında bıraktığı hem annesi hem sevdiği kız kafasını kurcalamaktadır. Çıktığı yolda planladığı gibi gitmeyen olaylar yüzünden Bilal yolculuktan geri dönememektedir.  Farklı kararlar vermek zorunda kalan Bilal Hem kendisi hem de Rabia için en doğru kararı vermek içi çabalar.

Aşkın en kudretli halini okuyabileceğiniz emek dolu bir kitap. Her sayfası kalemden dökülen ince hislerle yazılmış ve her cümlesinde belki de kendi hissettiğiniz aşkınızdan bir parça okuyabileceğiniz kıymetli bir eser.