Son zamanlarda müşterilerine yaptığı ayıptan ötürü gündemden düşmeyen Apple şirketi müşterilerinden yanlış anlaşıldıklarını belirterek özür diledi.

Eski Apple marka telefonları bilinçli olarak yavaşlatan ve insanları yeni iPhone modeli almak zorunda bırakan Apple şirketi iPhone 6, 6S, SE ve 7 modellerinde “pil ömrünün azalmasına bağlı olarak meydana gelebilecek beklenmedik kapanmaların önüne geçmek için” yavaşlattığını iddia etmişti. Apple şirketinin yaptığı bu açıklamadan sonra ise şirkete birçok bireysel dava açıldı.

YANLIŞ ANLAŞILDIK!..
Kullanıcılarını büyük hayal kırıklığına uğratan Apple şirketi ise “Kullanım ömrünü kısaltmak için bir şey yapmadık, yanlış anlaşıldık” açıklamasını yaptı. Ayrıca, 2018 yılı içerisinde, kullanıcıların bataryaların durumunu daha iyi escort Bursa kiz takip etmeleri için işletim sisteminde güncelleme yapılacağını da duyurdu.

APPLE FİYATLARI DÜŞÜRDÜ…
Müşterilerinin güvenini sarsmış olan şirket prestijini devam ettirmeye ve müşterilerinin gönlünü almaya yönelik olarak batarya değişim ücretini de azaltacağını belirterek; 79 Dolar olan batarya değişim ücretini 50 Dolar indirim yaparak 29 Dolara indirdiğini de duyurdu. Batarya değişim programı ise 2018 yılının Aralık ayı sonuna kadar devam edecek.


RESMİ AÇIKLAMA…
Apple´ın resmi websitesinden yapılan açıklamada, “Müşterilerimizden iPhone modellerinin eski bataryalarındaki sorunu hallediş biçimimiz ve bu konudaki iletişimimizle ilgili geri dönüşler almaktayız. Bazılarınız Apple şirketinin sizi hayal kırıklığına uğrattığını düşünüyor olabilir. Çok özür diliyoruz. Konuya ilişkin bir yanlış anlaşılma oldu. Sorunu netleştirip yapacağımız değişiklikler hakkında bilgi vereceğiz” denildi. (İHA)