Türkiye’ye Motosikleti Sevdiren Adam Barkın BAYOĞLU Namı Diğer Altın Elbiseli Adam Kimdir?

Türkiye’de motosiklet denilince akla gelen belki de ilk isim olan Barkın Bayoğlu 1975 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. İlkokula başladıktan kısa bir süre sonra ailesiyle İngiltere’ye göç etti. Türkiye’ye döndükten sonra Bilgi Üniversitesi’nde öğrenim gördü ve dereceyle mezun oldu.

Barkın Bayoğlu’nun motorsiklete olan ilgisi ilkokul zamanlarına dayanıyor. İngiltere’de gittiği fuarda motorsiklet sevdası başlayan Barkın Bayoğlu, ilk motorsikletine lisede sahip oldu.

2000’li yıllarda Telsim’de eğitmen olarak, bir sürede Kazakistan’da bazı işlerle uğraşan Altın Elbiseli Adam, Türkiye’ye döndükten sonra kendisine bir atölye satın aldı. Bayoğlu son zamanlarda motosikletlerle iglili YouTube’ta çektiği videolarla hatırı sayılır bir hayran kitlesine ulaşmıştı.

Barkın Bayoğlu, askerlik için gittiği Afganistan’da barış gücünde gönüllü olarak çalıştı. Askerden döndükten sonra ise İki Teker dergisinde motorsiklet test ve editörü oldu. Derginin iflas etmesi ile Oto Haber dergisinde çalışmaya başladı.

https://www.youtube.com/watch?v=NoXUdlKvIus

Altın Elbiseli Adam lakabı

Barkın Bayoğlu, Kazakistan’da çalışırken bir müzede gördüğü M.Ö. 5. yüzyılda ölen bir prensin, altından elbisesi ve kırmızı bir kaftanı ile birlikte gömüldüğünü ve üzerindeki yazıların Türkçe olmasından etkilenir. Türkiye’ye döndüğü zaman bir taksim escort video çekiminde giydiği tulumun altın rengi olması ile Altın Elbiseli Adam fikri ortaya çıkmıştır.

Yıllarını motosiklete ve insanlara motosikleti sevdirmeye adayan Barkın BAYOĞLU motosikletiyle 15 Temmuz Şehitler Köprüsünde geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti.