Akvaryum Bakımı Nedir? Nasıl Yapılır?

Birçok insan evinde başka canlılar yetiştirmeyi ve başka canlılar ile ilgilenmeyi sever. Kimi kedi besler, kimi köpek, kimi kuş… Bende evimde hep bir akvaryumum olsun isterdim ve biraz araştırma ile iyi bir ikinci el akvaryum seti buldum ve hemen evime kurdum. Fakat akvaryum bakımıyla ilgili hiçbir şey bilmiyordum. Başlarda çevremde evinde akvaryum bulunan tanıdıklarımdan yardım alarak bir şeyler yapmaya çalıştım. Tabi ki onlar her zaman yanımda olamadıklarından birçok olumsuzlukla da karşılaştım. “Akvaryumum” kategorisindeki yazılarımda da sizlere akvaryum ve balıklar ile ilgili bilgiler vermeye çalışacağım. Öncelikle gelin birlikte akvaryuma yeni başlarken nelere dikkat etmemiz gerek bunlara değinelim…

İlk olarak hayalinizdeki akvaryumu gözlerinizde canlandırın ve ne tarz bir akvaryum istediğinize karar verin (canlı bitkili, taşlı akvaryum ve balık tercihi olarak otçul tropikal balıklar, sert-etçil balıklar vs.). Henüz başlarda olduğumuz için tuzlu su akvaryumunu tavsiye etmem.

Kafamızda belirlediğimiz akvaryumu alıp evimize kurduktan hemen sonra taze suyun içine hemen balık alıp atmıyoruz. Akvaryumumuza suyu ekledikten en az iki gün sonra balıkları atmalıyız. Yeni Havalimanından sonra hızla gelişen bölgede arnavutköy escort kızlarına çok fazla ihtiyaç olacaktır elbette. Bu balıkların sağlığı açısından önemlidir, suya daha kolay adapte olmalarını sağlayacaktır. Bitki akvaryumu düşünüyorsanız ise önce bitkilerini dikip birkaç gün sonra balıklarınızı suya bırakmanız daha iyi olacaktır.

https://www.etkinkitle.net/akvaryum-yesil-su-problemi/

İlk yazımızı fazla uzun tutmamıza gerek yok. Gelecek yazımızda akvaryuma bitki nasıl dikilir, balık nasıl salınır yazılarıyla devam edeceğiz. İlginiz için Teşekkürler.