Kitabın Adı: SENİN İÇİN ENGİNAR SAKLADIM
Yazarı: Salim NİZAM
Yayıncı Kuruluş: Fenomen Kitaplar
Sayfa Sayısı: 474
Basım Tarihi: 2016

Kitabın Özeti:  İşinde büyük başarı yakalamış ve dünyaca tanınmış başarılı bir mimar olan Yalçın aynı zamanda mutlu küçük yuvasını da kurmuştur. Bu güzel aşkın meyvesi de çok sürmeden bu mutlu yuvaya katılır. İki gencin hayatına ikinci defa anlam katan bu ufaklığın adı Demir’dir.  Fakat başarılı her iş adamı gibi Yalçın’ın da tüm önceliği işidir. Yalçın’ın eşi Gülnara bu durumdan çok rahatsız olsa da eşinin işine ne kadar değer verdiğini bildiği için çok sorun etmemeye çalışır. Sürekli iş seyahatlerine çıkan eşinin yokluğunda vaktini hem komşusu hem de en yakın arkadaşı olan Feraye’yle birlikte geçirir. Feraye’nin de eşi sürekli iş seyahatlerine çıkmak zorunda kalan bir gemi kaptanıdır. Erdem adında bir tane de oğlu vardır. Onu aldatması sebebiyle eşinden ayrılan Feraye’nin tek desteği Gülnara’dır.  İki kadın arkadaşlıklarının verdiği samimiyetle sürekli görüşürler hatta artık Feraye evin elemanı gibi olmuştur. Fakat bu durum içindeki zehri çok vakit geçmeden ortaya çıkarır. Sonuç mu; Paramparça bir aile ve paramparça bir hayat olmuştur. Ve Yalçın için geri dönülmeyecek pişmanlıklar artık başlamıştır.

Okuyucu Yorumu: Salim NİZAM’dan okumaya doyamayacağınız, harika bir kitap. Kitabı internet sitesinden sipariş ettim. Elime alıp kutuyu açtığımda, işim dolayısıyla benim için en az bir haftası olan kalın bir kitaptı. Fakat kitabı okumaya başladığımda bitirmem uzun sürmedi, her sayfada bir sonraki sayfayı merak ettiren olay örgüsü insanı kendine adeta bağlıyor. Şehvetine yenik düşen ve bu sebepten büyük pişmanlıkları olan bir mimarın yaşam öyküsü ve en önemlisi küçük yaşlardan beri babasına hasret büyüyen bir erkek evladın dramı. Kim bilir; belki de ufak da olsa bir parçasında kendinizi bulabileceğiniz bir hayat. Yazarımızın tabiriyle İzmir’de başlayıp Ağrı dağının eteklerinde son bulan enteresan bir hikaye. Yazarımızın ellerine ve yüreğine sağlık. İyi okumalar dilerim.

Kitaptan Alıntı: O kadar renkli görünseler de matruşkalar hep birbirlerine benzer. Unutma Her matruşkanın altından ona benzeyen daha küçük bir matruşka çıkar. Ama sona varacağını bildiğin halde birkaç hamle daha yaparak açmaya devam edersin. Ve elinde son bir matruşka kalır. O da sensindir tüm gerçekliğinle…